پشتیبانی سایت چیست ؟

پشتیبانی سایت شامل یک سری خدمات از قبیل: انجام کارهای روزمره سایت، انجام کارهای فنی سایت، انجام بروزرسانی های مرتب، رفع مشکلات احتمالی که ممکن هست در سایت به وجود آید، مراقبت و نگهداری از سایت، انجام تغییرات و اصلاحات در سایت و… به این سری از کارها که لازم هست برای سایت انجام شود خدمات پشتیبانی سایت گفته می شود. همچنین خدمات پشتیبانی تنها به این چند موردی که اشاره کردیم ختم نمی شود، بلکه می تواند باتوجه به نیاز مشتری افزایش پیدا کند.

پشتیبانی سایت به چند دسته تقسیم می شود؟

پشتیبانی سایت به دو دسته یا به دو شاخه تقسیم می شود:

  • پشتیبانی فنی سایت
  • پشتیبانی محتوایی

پشتیبانی فنی سایت به کلیه کارهایی گفته می شود که برای انجام آنها نیاز به تخصص، تجربه و مهارت هست. اینکارها معمولا با فعالیت حیات اصلی سایت ارتباط مستقیم دارند. به این معنی که اگر کار در زمان خود انجام نشود ممکن هست سایت از دسترس کاربر خارج شود. و دیگر نتواند خدماتی را به مراجعه کننده ارائه دهد. (زمان انجام کارها از اهمیت بالایی برخوردار هست) پشتیبانی محتوایی سایت به کلیه کارهایی گفته می شود که ارتباط مستقیم به تولید محتوا دارد. مثل: قرار دادن مقاله در سایت، تنظیم و تولید محتوا برای صفحات مختلف سایت و مواردی از این قبیل.

در واقع اعمالی که برای محافظت و بقای سایت انجام می شوند نیز، شامل پشتیبانی سایت می باشد. وظایف تیم پشتیبانی وب سایت برای هر نوع سایتی متفاوت و الزامی است. خوب است بدانید که؛ امروزه اهمیت پشتیبانی سایت، بسیار بیشتر از طراحی سایت است.

تیم پشتیبانی هایپر وب

پشتیبانی و توسعه وب سایت در قزوین

مجموعه ما، پشتیبانی محتوایی و فنی انواع وب سایت شرکتی، فروشگاهی، صنعتی و ... اعم از پورتال و وردپرس را به صورت آنلاین و پاسخ گویی در اسرع وقت در سراسر کشور به صورت 24 ساعته ارائه می دهد.

تماس با ما
توسعه وپشتیبانی وب سایت در قزوین | هایپر وب
توسعه و پشتیبانی وب سایت در قزوین | هایپر وب